shkhe
تاثیر تکرار کلمه کلیدی در سئو تاثیر تکرار کلمه کلیدی در سئو
adminPhoto

ادمین مطالب

نویسنده مطالب بلاگ

تاثیر تکرار کلمه کلیدی در سئو

۱۴۰۲/۰۸/۰۱

اشتراک گذاری مطلب

تاثیر تکرار کلمه کلیدی در سئو

تکرار کلمات کلیدی و بهینه سازی بیش از حد دو مشکل رایجی هستند که می توانند به عملکرد سئو و تجربه کاربری شما آسیب بزنند. 

آنها به استفاده بیش از حد یا غیرطبیعی از کلمات کلیدی و سایر تکنیک های بهینه سازی اشاره دارند که باعث می شود محتوای شما برای موتورهای جستجو و کاربران هرزنامه یا بی ربط به نظر برسد. 

در واقع؛ فقط کلمات کلیدی که استفاده می کنید مهم نیستند، بلکه تعداد دفعاتی که از آن کلمات یا عبارات استفاده می کنید نیز بر رتبه موتور جستجوی شما تأثیر می گذارد. 

تاثیر تکرار کلمه کلیدی در سئو

چگالی کلمات کلیدی چیست؟

چگالی کلمه کلیدی تعداد دفعاتی است که یک کلمه کلیدی خاص در یک صفحه از محتوا استفاده می شود. 

در اصل، این به موتورهای جستجو و بازدیدکنندگان سایت کمک می کند تا بفهمند یک صفحه خاص در مورد چیست. 

به هر حال، اگر از کلمه کلیدی خاصی به عنوان نقطه تمرکز استفاده می کنید، احتمالاً محتوایی را می نویسید که با آن عبارت هماهنگ باشد. 

به طور کلی، قانون سرانگشتی این است که شما باید یک کلمه کلیدی متمرکز داشته باشید که به عنوان عبارت اصلی جستجو برای محتوای شما عمل می کند. 

با این حال، شما همچنین می خواهید چندین کلمه کلیدی ثانویه را نیز وارد کنید، که به افزایش درک کلی از موضوع اصلی کمک می کند.

سئو چیست؟

سئو که مخفف عبارت Search Engine Optimization و به معنای بهینه سازی وب سایت برای موتورهای جستجوگر همچون گوگل، بینگ و غیره است. 

در صورتی که کلمه خاصی را در گوگل تایپ کنید که به عنوان کلمه اصلی آن موضوع در گوگل محسوب می شود و سپس کلید اینتر را بزنید، گوگل سایتی با سئوی بهتر و رتبه بالاتر را جستجو کرده و به شما نشان می دهد. 

این تعریف، تعریف مختصری از سئو بود. در واقع هر کاری که باعث شود سایت شما در رتبه های بالای نتایج قرار بگیرد را سئو می گویند.

یکی از مهم‌ترین بخش‌های سئو، سئوی محتوا است، که در آن باید از کلمات کلیدی استفاده کنید تا گوگل دقیقاً تشخیص دهد که مقاله و محتوای شما در مورد چه چیزی است تا بهترین نتایج را به کاربران نشان دهد.

بهینه سازی بیش از حد چیست؟

بهینه سازی بیش از حد، عمل به کارگیری تکنیک های بهینه سازی بیش از حد یا نامناسب برای محتوای شما است، مانند چگالی کلمه کلیدی، تنوع کلمه کلیدی، پیوند داخلی، پیوند خارجی، یا طول محتوا. 

بهینه سازی بیش از حد نیز می تواند به سئوی شما آسیب برساند، زیرا می تواند به موتورهای جستجو نشان دهد که شما در تلاش برای بازی کردن سیستم یا ارائه محتوای با کیفیت پایین هستید. 

همچنین بهینه سازی بیش از حد می تواند ارتباط، ارزش و اعتبار محتوای شما را برای مخاطبان کاهش دهد.

چگونه یک کلمه کلیدی مناسب پیدا کنیم؟

به عنوان یک تولید کننده محتوا، ممکن است درگیر پیدا کردن یک کلمه کلیدی یا حتی پیدا کردن موضوعی برای نوشتن یا تولید محتوای خود باشید تا از آن کلمه کلیدی برای سئوی محتوای خود استفاده کنید و خود را در نتایج گوگل به کاربر نشان دهید. 

یکی از بهترین راه های پیدا کردن کلمه کلیدی استفاده از وب سایت یا سرویس برنامه ریز کلمات کلیدی گوگل است. 

با جستجوی کلمه مورد نظر هزاران پیشنهاد از این سرویس گوگل پیدا خواهید کرد که با آن ها می توانید محتوای جذاب با کلمات کلیدی تکراری بنویسید.

تاثیر تکرار کیورد در سئو

تکرار کلمات کلیدی در هر محتوا که به آن چگالی کلمه کلیدی محتوا نیز می گویند، به موارد زیادی مانند طول آن محتوا، رقبای شما در نتایج گوگل و تعداد مترادف های تعریف شده برای آن کلمه کلیدی بستگی دارد. 

بنابراین سعی کنید که از تعداد مناسبی از کلمات کلیدی و مترادف های آن در محتوای خود استفاده کنید تا مطلب شما مفیدتر باشد.

اهمیت چگالی کلمه کلیدی در سئو

وقتی گوگل یا موتور جستجوی دیگری به محتوای یک وب سایت نگاه می کند، کلمات واقعی صفحه را نمی خواند. 

در عوض، کپی را اسکن می کند تا کلمات خاصی را پیدا کند که بیشتر از سایرین ظاهر می شوند. به طور طبیعی، از آن اصطلاحات کوچکی که در زبان عادی روزمره یافت می شود صرف نظر می کند. 

اگر جستجوی کلمه کلیدی خود را انجام داده اید و متن را مطابق با آن نوشته اید، باید کلمات کلیدی جداگانه ای داشته باشید که درصد معینی از کل کلمات صفحه را اشغال می کنند. 

هرچه چگالی یک عبارت کلیدی بیشتر باشد، احتمال بیشتری وجود دارد که کل صفحه در مورد آن موضوع باشد.

تکرار کلمات کلیدی در محتوا چقدر باید باشد؟

فرقی نمی کند که شما چه سایتی را اداره می کنید، در هر صورت به احتمال خیلی زیاد در سایت خود از افزونه های سئو همچون یوآست و رنک مث استفاده می کنید. 

اینها قدرتمندترین افزونه های سئو وردپرس هستند که به صورت خودکار کلمات کلیدی را تشخیص می دهند. 

آنها تراکم مناسب کلمات کلیدی در محتوا را با رنگ های قرمز، زرد و سبز تعیین می کنند. 

در غیر این صورت باید بدانید که تکرار کلمات کلیدی و تراکم آنها در محتوا باید شامل یک درصد از آن محتوا باشد. یعنی از هر 100 کلمه یک کلمه کلیدواژه باشد.

چگونه از پر کردن کلمات کلیدی و بهینه سازی بیش از حد جلوگیری کنیم؟

برای جلوگیری از پر کردن کلمات کلیدی و بهینه سازی بیش از حد، روی ایجاد محتوای با کیفیت بالا تمرکز کنید که اطلاعات مفیدی را ارائه می دهد، به سؤالات کاربر پاسخ می دهد و با هدف کاربر مطابقت دارد. 

به طور استراتژیک از کلمات کلیدی در عنوان، عنوان، مقدمه، نتیجه گیری و نکات اصلی خود استفاده کنید و محتوای خود را با مترادف ها، تغییرات و کلمات کلیدی دم بلند بهینه نمائید.

گردآوری: نایس کدرز

دیدگاه ها

کامنتی برای این پست وجود نداره

چند مطلب دیگه

آخرین مطالب

افزودن دیدگاه


ارسال
بیخیال
shakhe 1 shakhe 2