shkhe
اهمیت محتوای کاربردی در بهینه سازی سایت اهمیت محتوای کاربردی در بهینه سازی سایت
adminPhoto

ادمین مطالب

نویسنده مطالب بلاگ

اهمیت محتوای کاربردی در بهینه سازی سایت

۱۴۰۲/۱۰/۱۰

اشتراک گذاری مطلب

اهمیت محتوای کاربردی در بهینه سازی سایت

هیچ کس علاقه ای به خواندن مطالب قدیمی ندارد. 

محتوایی که می نویسید باید جدید، جذاب و اصیل باشد. 

باید مطلب مفیدی ارائه دهید که با کیفیت باشد.

اهمیت محتوای کاربردی در بهینه سازی سایت:

برای اینکه بهتر متوجه شویم نگارش محتوای اصیل بر سئوی وب سایت چه تأثیری دارد، بد نیست نگاهی به مأموریت گوگل بیاندازیم: ” سازماندهی اطلاعات موجود در دنیا به نحوی که برای مردم سراسر جهان، در دسترس و کاربردی باشد” .

بنابراین، اهمیت محتوای اصیل و کاربردی در بهینه سازی سایت و برای اینکه گوگل برای محتوای شما اعتبار قائل شود، باید محتوایی تهیه کنید که برای مخاطبان وب سایت شما در درسترس و کاربردی باشد. 

در واقع شما باید به اطلاعاتی که در اینترنت وجود دارد ( در مورد موضوع مد نظرتان) چیزی اضافه کنید. 

باید مطلبی را با مخاطبتان درمیان بگذارید که به آن علاقه دارد و در وب سایت های دیگر در اختیارش قرار نگرفته است.

اهمیت محتوای کاربردی در بهینه سازی سایت

محتوای اصیل چیست؟

محتوای اصیل لزوماٌ به معنای محتوای جدید نیست. 

البته که اگر موضوع مورد نظر شما به طور کلی موضوع جدیدی باشد، خود به خود محتوای اصیل، جدید هم خواهد بود اما همین که شما دیدگاه حرفه ای خودتان را در موضوعات قبلی دخالت دهید و آن موضوع را از زاویه ی دید خودتان بررسی کنید، محتوای شما اصیل و منحصر به فرد محسوب می شود. 

محتوای اصیل حتی می تواند بررسی اجمالی اطلاعات قدیمی باشد، چرا که ممکن است شما بتوانید اطلاعات موجود را به گونه ای کاربردی سازماندهی کنید که قبل از این اتفاق نیفتاده باشد.

در مورد مخاطبتان فکر کنید.

اگر می خواهید محتوای اصیل بنویسید حتماٌ باید به مخاطبتان فکر کنید. 

چه چیزی قصد دارید به آن ها بگویید؟ پیام اصلی مطلب شما چیست؟ می خواهید بعد از اینکه مخاطب، مطلب شما را مطالعه کرد چه کاری انجام دهد؟ در وب سایت شما عضو شود، محصول شما را خریداری کند یا مطالب بیش تری از وب سایت شما مطالعه کند؟ فکر کردن در رابطه با این سوالات به شما کمک می کند که به یک ایده اصیل برای نوشتن مطلب مورد نظرتان برسید.

اول از همه، درمورد کلمات کلیدی تحقیق کنید.

اگر چه داشتن یک ایده ی اصیل، فاکتوری کلیدی در نگارش یک پست جذاب برای مخاطب و بهینه برای موتور های جستجوست، باید در نظر داشت که هر استراتژی مربوط به سئو، با تحقیق در مورد کلمات کلیدی مناسب شروع می شود. 

قطعا به اهمیت محتوای اصیل و کاربردی در بهینه سازی سایت علاقه دارید که رتبه ی شما در نتایج جستجو بهبود پیدا کند و به دنبال آن ترافیک وب سایتتان افزایش یابد، بنابراین باید استراتژی سئوی خود را متمرکز بر عبارت هایی قرار دهید که کاربران، آن ها را جستجو می کنند.

شما باید تلاش کنید وارد ذهن مخاطبتان شوید تا بفهمید از چه کلماتی برای جستجوی خود استفاده می کند و اینکه چه سوالاتی دارد، تا بتوانید به سوالاتش پاسخ بدهید.

نکات مهم:

چند مورد از ابزار هایی که می توانند به شما برای پیدا کردن کلمات کلیدی مرتبط با حوزه ی فعالیتتان کمک کنند عبارتند از: Google Adwords Keyword Planner، Google Trends و همینطور قسمت جستجوی داخلی وب سایت خود شما .

اگر فرایند انتخاب کلمات کلیدی مناسب را به درستی انجام دهید، در انتها لیست بلند بالایی از کلمات کلیدی خواهید داشت که می خواهید کاربران اینترنت، وب سایت شما را با جستجوی آن کلمات پیدا کنند.

در واقع این لیست راهنمای شماست و محتوایی که می نویسید باید پیرامون عبارت های موجود در این لیست باشد.

دو نکته ی مهم:

علاوه بر ارتقاء رتبه در نتایج جستجو و افزایش بازدید کنندگان وب سایت، یکی از مهم ترین تأثیرات نگارش محتوای اصیل، نشان دادن تخصص شما در موضوع خاصی است که در مورد آن مطلب تهیه می کنید.

گردآوری: نایس کدرز

دیدگاه ها

کامنتی برای این پست وجود نداره

چند مطلب دیگه

آخرین مطالب

افزودن دیدگاه


ارسال
بیخیال
shakhe 1 shakhe 2