shkhe
Push Notifications چیست + انواع مختلف پوش نوتیفیکیشن Push Notifications چیست + انواع مختلف پوش نوتیفیکیشن
adminPhoto

ادمین مطالب

نویسنده مطالب بلاگ

Push Notifications چیست + انواع مختلف پوش نوتیفیکیشن

۱۴۰۲/۰۷/۲۲

اشتراک گذاری مطلب

Push Notifications چیست + انواع مختلف پوش نوتیفیکیشن

پوش نوتیفیکیشن یا همان اعلان، پیام هایی هستند که معمولاً به صورت پنجره های پاپ آپ در مرورگر کاربران صرف نظر از دستگاهی که استفاده می ‌کنند یا مرورگری که روی آن استفاده می ‌کنند، ظاهر می ‌شود. 

از پوش نوتیفیکیشن برای اهداف مختلفی استفاده می ‌شود: از ارسال پیام ‌های سیستمی و به‌روزرسانی‌های درون برنامه‌ای گرفته تا تبلیغات و… ایده اصلی ارسال پوش نوتیفیکیشن این است که به کاربران ارزش بیشتری ارائه و آنها را درگیر نگه دارد.

Push Notifications چیست ؟

اعلان یا همان پوش نوتیفیکیشن روشی است که امروزه بسیاری از وب مستران از آن برای افزایش آگاهی از برند و فروش بیشتر استفاده می کنند. 

پوش نوتیفیکیشن دارای چندین عنصر مختلف از جمله: یک عنوان، یک پیام، یک تصویر و یک آدرس می باشد. 

سپس زمانی که کاربر وارد وب سایت شما می شود به صورت خودکار به روش های مختلف مانند پنجره پاپ آپ و… به آن نمایش داده می شود که اگر کاربر روی آن کلیک کند به آن صفحه وارد خواهد شد.

هنگامی که نوتیفیکیشن را در وب ‌سایت خود راه‌اندازی کردید، بازدیدکنندگان شما شروع به دیدن یک باکس کوچک انتخاب در مرورگر خود خواهند کرد. 

این باکس از آنها می پرسد که آیا می خواهند اعلان هایی را از وب سایت شما دریافت کنند یا خیر؟

به محض اینکه آنها اجازه می دهند، به عنوان مشترک به پایگاه مشترک شما اضافه می شوند و سپس شما می توانید شروع به ارسال اعلان هایی برای بهبود تعامل سایت خود کرده و آنها را هدف قرار دهید تا برای پیشنهادات و اقدامات بیشتر به وب سایت خود بازگردند. 

این بهترین روش برای ارتباط با کاربران شماست و پیام های مهم و حساس به زمان را به صورت مستقیم به دستگاه های تلفن همراه آنها ارسال می کند.

شما می توانید از این تکنیک برای افزایش تعامل، افزایش استفاده از برنامه، افزایش نرخ تبدیل‌ و بسیاری از موارد دیگر استفاده کنید. 

پوش نوتیفیکیشن به دلیل تحویل سریع به کاربران، نسبت به ایمیل و سایر روش‌های ارتباطی با مشتری برتری بیشتری دارند. 

مانند پیامک، اعلان ها به صورت مستقیم به موبایل کاربران ارسال می شود.

انواع مختلف پوش نوتیفیکیشن

1- پوش نوتیفیکیشن دسکتاپ

نوتیفیکیشن دسک ‌تاپ فقط در دسک ‌تاپ کاربران شما ظاهر می ‌شوند. 

این اعلان‌ ها عمدتاً توسط محصولاتی که روی دسک ‌تاپ خود نصب کرده‌اید، با هدف جذب مشتری هدایت می ‌شوند. 

به عنوان مثال: بعد از فعال سازی این قابلیت در سایت، وقتی کاربر وارد سایت شما می شود، یک باکس اطلاعیه به آن نمایش داده می شود. 

سپس اگر کاربر بخواهد که اعلانات سایت شما به آن نمایش داده شود، کافیست روی پذیرفتن کلیک کند.

2- پوش نوتیفیکیشن اپلیکیشن موبایل

مشابه نوتیفیکیشن دردسک ‌تاپ، اعلان ‌های اپلیکیشن موبایل نیز توسط یک برنامه موجود دانلود شده در دستگاه شما فعال می‌ شود.  

هنگامی که کاربر برنامه را باز می کند، شناسه های منحصر به فرد هم برای برنامه و هم برای دستگاه با سرویس اعلان ثبت می شود. 

این شناسه‌ها همچنین با ناشران برنامه به اشتراک گذاشته می ‌شوند، که سپس به صورت دستی اعلان‌هایی را با هدف افزایش تعامل مشتری می ‌سازند و ارسال می ‌کنند.

چرا باید از پوش نوتیفیکیشن برای وردپرس استفاده کنیم؟

پوش نوتیفیکیشن برای وردپرس می ‌تواند یک ابزار بازاریابی بسیار مؤثر برای کسب ‌وکار شما باشد، زیرا می ‌توانند به شما کمک کنند تا ترافیک بیشتری را به سایت خود هدایت و بازدیدکنندگان معمولی را به مشترک یا مشتریان تکراری تبدیل کنید. 

برخی از دلایلی که باعث می شود از این قابلیت در سایت خود استفاده کنید:

دید بهترکاربران: کاربران می توانند به روز رسانی های شما را بدون باز کردن صندوق ورودی خود بررسی کنند، زیرا اعلان ها به صورت مستقیم روی صفحه دسکتاپ یا تلفن همراه آنها ظاهر می شود.

آنها همچنین می توانند محتوای شما را به سادگی با کلیک کردن بر روی آن بخوانند و آگاهی از برند و نرخ تبدیل شما را بهبود بخشند.

افزایش نرخ کلیک: استفاده از پوش نوتیفیکیشن نسبت به سایر روش های بازاریابی از برتری بالاتری برخوردار است. 

علاوه بر این، اعلان‌های کمپین هدفمند می ‌توانند نرخ کلیک وب سایترا تا 30 درصد افزایش و به شما این امکان را می‌ دهند تا تبدیل‌ها و فروش خود را افزایش دهید.

مدیریت اعلان ها توسط کاربران: برخلاف پنجره‌های پاپ آپ، کاربران می ‌توانند انتخاب کنند که آیا می ‌خواهند اعلان‌ها را دریافت کنند یا خیر.

این بدان معناست که مشترکین شما از قبل علاقه مند هستند که این امر باعث می شود که آنها تعامل بهتری با سایت شما داشته باشند.

اشتراک راحت ترکاربران: کاربران اغلب تمایلی به ارائه اطلاعات شخصی خود در یک وب سایت ندارند. بنابراین نوتیفیکیشن می ‌تواند گزینه بهتری برای آنها باشد، زیرا فقط از کاربران می‌ خواهند مجوز دریافت درخواست‌ های اشتراک را بدهند.

گردآوری: نایس کدرز

دیدگاه ها

کامنتی برای این پست وجود نداره

چند مطلب دیگه

آخرین مطالب

افزودن دیدگاه


ارسال
بیخیال
shakhe 1 shakhe 2