shkhe
کنیبالیزیشن چیست + چرا کلمه کلیدی Cannibalization برای سئو SEO خوب نیست کنیبالیزیشن چیست + چرا کلمه کلیدی Cannibalization برای سئو SEO خوب نیست
adminPhoto

ادمین مطالب

نویسنده مطالب بلاگ

کنیبالیزیشن چیست + چرا کلمه کلیدی Cannibalization برای سئو SEO خوب نیست

۱۴۰۲/۰۴/۱۹

اشتراک گذاری مطلب

کنیبالیزیشن چیست + چرا کلمه کلیدی Cannibalization برای سئو SEO خوب نیست

کلمه کلیدی Cannibalization به این معنی است که یک پست یا مقاله در وب سایتتان میتواند برای جستجوهای مشابه در گوگل رتبه بگیرد. 

در واقع کلمه کلیدی Cannibalization زمانی رخ می دهد که وبسایت در بیش تر از یک صفحه بر روی همان کلمه کلیدی متمرکز شده باشد.

اگر شما مقالاتتان را برای اصطلاحات مشابه بهینه کنید، دچار کلمه کلیدی Cannibalization میشوید و شانستان را برای نمایش در نتایج جستجوی گوگل از دست میدهید.

گوگل برای هر موضوعی در نتایج جستجو تنها 1 یا 2 نتیجه از همان نام دامنه را نمایش میدهد، البته اگر دامین آتوریتی بالا باشد این میزان به 3 نتیجه میرسد.

اگر از کلمه کلیدی Cannibalization برای بهینه سازی صفحاتتان استفاده کنید در واقع در حال رقابت با خودتان برای گرفتن رتبه در گوگل هستید.

بگذارید بگوییم شما دو پست در مورد یک موضوع دارید در این صورت گوگل قادر به تشخیص اینکه کدام پست در آن پرس و جستجوی خاص در نتایج بالاتری قرار بگیرد ندارد؛

 در نتیجه هر دو آنها در رتبه پایینتر قرار میگیرند.

در قسمت آنالیز افزونه yoast seo زمانی که یک مقاله با کلمه کلیدی که قبلا به کار رفته بهینه شود بالت قرمز رنگی ظاهر میشود که نشان دهنده این است که این کلمه ی کلیدی قبلا استفاده شده است.

به دلایل مختلفی ناکارآمدی کلمات کلیدی یا کلمات کلیدی cannibalization وضعیت مطلوبی نیستند. 

کنیبالیزیشن چیست + چرا کلمه کلیدی Cannibalization برای سئو SEO خوب نیست

چرا کلمه کلیدی Cannibalization برای سئو SEO خوب نیست؟

موارد زیادی در سئو سایت وجود دارد که به شما کمک می کند تا ارائه خدمات خود را بهبود ببخشید. زمانی که ما کاری برای بهینه سازی موتور های جستجو انجام نمی دهیم، بهتر می شود (فهمیدن صفحات سایت) تا اینکه زیادی بهینه سازی انجام دهیم.

داشتن صفحات مختلف با همان کلمه کلیدی هدف در یک وبسایت باعث نمی شود که موتورهای جستجو فکر کنند که وبسایت شما با کلمه کلیدی هدف بسیار مرتبط است. 

هنگامی که چندین صفحه وبسایت بسیار شبیه به هم باشند، در واقع می تواند سیگنال های منفی ارسال کند.

پیامدهای ناشی از بهینه سازی چندین صفحه با همان کلمه کلیدی

محتوای با کیفیت ضعیف:

 تصور کنید کتابی دارید که به خوبی سازماندهی نشده و چندین صفحه تکراری درون آن وجود داشته باشد، قطعا این کتاب، کتاب مهیجی نخواهد بود.

مطمئنا شما می خواهید محتوا مفید و جذاب را به کاربران وب سایت خود نمایش دهید، و با این کار، لینک ها و ارجاعاتی به مطلب خود داشته باشید (به عنوان رفرنس شناخته شوید) و مهمتر از آن گوگل به شما به عنوان یک سایت با محتوای مفید و سازمان یافته نگاه کند.

با داشتن کلمات کلیدی cannibalization از این اهداف دور میشوید.

لینک های خارجی ضعیف یا خنثی:

 بیایید فک کنیم که شما چندین صفحه مختلف با کلمه کلیدی هدف Snowboard روی وبساییتان دارید، همینطور شما در این صفحات به چندین وبسایت خارجی در مورد Snowboard لینک دادید. 

اگر همه ی این سایت ها به یک صفحه در موضوع کلی Snowboard پیوند داده میشدند و کیفیت این لینک ها در یک جا جمع شده بود برای سایت شما بهتر بود تا اینکه این ارزش بین چندین صفحه تقسیم شود.

لینک های داخلی و انکر تکست های ضعیف یا خنثی: 

زمانی که چندین صفحه با یک موضوع و یا یک کلمه کلیدی را مورد هدف قرار می دهید، کیفیت و قدرت لینک های داخلی و انکر تکست ها را برای صفحات مورد استفاده نخواهید داشت.

نرخ تبدیل پایین تر:

 احتمال دارد که چندین صفحه با یک موضوع نسبت به یک یا چندین صفحه دیگر نرخ تبدیل بهتری داشته باشند. 

شما می توانید این تئوری را با استفاده از ابزارهای آنالیز مثل گوگل آنالیتیکس و Goal هایی که در آن ست می کنید بررسی نمایید.چگونه کلمات کلیدی Cannibalization را رفع کنیم
خوشبختانه، هنگامی که این مسئله را شناسایی کردید، اصلاح کلمه کلیدی کینیبالیزاسیون آسان است. 

1- Title tag یا تگ های عنوان تکراری را شناسایی کنید

ابتدا محتوا را در سایت خود ارزیابی کنید تا مشخص شود کلمات کلیدی Cannibalization در کجاها رخ داده است، سپس موضوعات مورد نظر سایت خود را تعیین کنید، به طوری که هر صفحه یک موضوع منحصر به فرد را مورد هدف قرار دهد.

2. استفاده از تگ کنونیکال

شما با استفاده از تگ کنونیکال می توانید به گوگل بگویید که دقیقا هدف شما کدام صفحه است. صفحه ای که اهمیت کمتری برای شما دارد را روی صفحه با اهمیت بیشتر کنونیکال کنید.

برای اینکه در مورد تگ کنونیکال دچار اشتباه نشوید توصیه می کنیم مقاله اشتباهات رایج در تگ کنونیکال را مطالعه کنید.

3. سازماندهی مجدد ساختار سایت

با وجود اینکه شناسایی تگ های عنوان تکراری و رفع آنها کار ساده ای است ولی بسیار به شما در رفع کلمات کلیدی cannibalization (ناکارآمدی کلمات کلیدی) کمک می کند، اما اگر بیش از یک صفحه در بدنه اصلی وبساییتان بر روی یک کلمه کلیدی متمرکز شده باشد ممکن است که به یک بازسازی قدرتمندتری برای محتوای سایتتان نیاز داشته باشید.

گردآوری: نایس کدرز

دیدگاه ها

کامنتی برای این پست وجود نداره

چند مطلب دیگه

آخرین مطالب

افزودن دیدگاه


ارسال
بیخیال
shakhe 1 shakhe 2