shkhe
اینگیجمنت چیست ؟ چطور نرخ تعامل را افزایش دهیم اینگیجمنت چیست ؟ چطور نرخ تعامل را افزایش دهیم
adminPhoto

ادمین مطالب

نویسنده مطالب بلاگ

اینگیجمنت چیست ؟ چطور نرخ تعامل را افزایش دهیم

۱۴۰۲/۰۸/۰۶

اشتراک گذاری مطلب

اینگیجمنت چیست ؟ چطور نرخ تعامل را افزایش دهیم

Engagement یا همان تعامل وب ‌سایت فرآیندی است برای تجزیه و تحلیل اینکه چقدر کاربران سایت شما احتمالاً در سایت شما باقی می ‌مانند و اقداماتی مانند اشتراک، خرید محصولات یا خدمات و غیره انجام می ‌دهند، می باشد. 

به عنوان یک بازاریاب، شما فقط 3 ثانیه فرصت دارید تا مخاطبان خود را به مشترک یا مشتری خود تبدیل کنید. این به عنوان یک مقدار متوسط در درصد با اشاره به زمان و کل بازدیدکنندگان منحصر به فرد در زمان معین اندازه گیری می شود. 

همچنین شامل اقدامات دیگری مانند:

چگونه یک بازدیدکننده روی یک تبلیغ کلیک می کندچگونه یک خواننده با نماینده مشتری آنلاین شما تعامل داردچگونه یک خواننده از طریق فرم پشتیبانی یا سایر وسایل ارتباطی با شما تماس می گیردو…

قوانین مهم در بدست آوردن اینگیجمنت

تجزیه و تحلیل: شما باید از برخی ابزارها مانند گوگل آنالیتیکس برای ردیابی استفاده از سایت خود استفاده کنید.

مانیتور: بسیار مهم است که بر رفتار کاربران خود نظارت کنید، اینکه چه نوع محتوایی (دسته ها) را بیشتر در سایت شما جستجو می کنند.

خودکارسازی: استراتژی های مختلفی را برای هدایت کاربران به دسته های مناسب و کمک به آنها در یافتن راه حل یا نتیجه اجرا کنید.

نکاتی برای بهبود اینگیجمنت سایت

حفظ رابطه دوستانه با بازدیدکنندگان وب سایت و وادار کردن آنها به بازدید مجدد بسیار مهم است.

محتوای با کیفیت پادشاه است

مردم از هیچ سایتی بازدید نمی کنند که محتوای با ارزش یا با کیفیتی نداشته باشد، بنابراین نوشتن محتوای آموزنده و مفید در سایت شما بسیار مهم و ضروری است. 

اگر می خواهید بازدیدکنندگان شما دوباره به سایت شما برگردند، باید آنقدر محتوا و ظاهر جذابی ایجاد کنید که آنها ترغیب به بازگشت به سایت شما شوند.

استفاده از ناوبری سایت

ایجاد یک طرح یا قالب وب سایت ساده با ناوبری آسان و محتوای قابل خواندن با اندازه فونت مناسب کمک زیادی به بهبود تعامل سایت می کند و باعث می شود که کاربر از آن ماندن در سایت شما لذت ببرد.

بنابراین از پیچیدگی های غیرضروری در سایت خود استفاده نکنید تا کاربر بتواند در کمترین زمان ممکن به آنچه که در سایت می خواهد برسد.

استفاده از دکمه

قرار دادن دکمه های موثر در مکان مناسب، امری حیاتی است که کاربران را تشویق می‌کند تا آنچه را که می‌ خواهند انجام دهند. 

همانطور که قبلاً گفته شد، افزایش سرنخ یا فروش موضوع ابتدایی هر کسب‌ وکاری است، بنابراین با استفاده مؤثر به دست می ‌آید. 

شما می توانید از دکمه ها برخی از نمونه های کاربردی مانند: فرم تماس درون خطی، فرم اشتراک و درخواست پاسخ تماس و… استفاده کنید.

از عناصر رسانه استفاده کنید

بهتر است هر صاحب کسب ‌وکاری از رسانه‌ های دیجیتالی مانند تصاویر، گیف‌ها، فیلم‌های فلش در سایت خود استفاده کند. استفاده از این دارایی‌های دیجیتال به طور چشمگیری تعامل وب‌سایت را از نظر تولید سرنخ یا گام فروش بهبود می‌بخشد. یک تصویر تنها ارزش نوشتن هزار کلمه را دارد.

استفاده از رسانه های اجتماعی

جدا از محتوای باکیفیت، تعامل با رسانه های اجتماعی اکنون یک عامل مهم در تعیین موفقیت محسوب می شود. مردم به دنبال پشتیبانی برجسته و کمک طولانی مدت هستند، از این رو آنها همیشه به پلت فرم اجتماعی شما نیز توجه دارند.

گردآوری: نایس کدرز

دیدگاه ها

کامنتی برای این پست وجود نداره

چند مطلب دیگه

آخرین مطالب

افزودن دیدگاه


ارسال
بیخیال
shakhe 1 shakhe 2