shkhe
افزونه بهینه‌سازی پیشرفته دیتابیس | افزونه Advanced Database Cleaner نسخه 3.2.0 افزونه بهینه‌سازی پیشرفته دیتابیس | افزونه Advanced Database Cleaner نسخه 3.2.0
adminPhoto

علی شفیعی

مدیرعامل

افزونه بهینه‌سازی پیشرفته دیتابیس | افزونه Advanced Database Cleaner نسخه 3.2.0

اشتراک گذاری مطلب

افزونه بهینه‌سازی پیشرفته دیتابیس | افزونه Advanced Database Cleaner نسخه 3.2.0

افزونه بهینه‌سازی پیشرفته دیتابیس | افزونه Advanced Database Cleaner : یکی از فعالیت هایی که بلاگرها در وبلاگ یا وب سایت وردپرس خود انجام می دهند نصب و حذف کردن افزونه ها است. 

اما بسیاری از کاربران از این نکته غافل هستند که غیرفعال کردن یک افزونه باعث پاک شدن تمام جداول آن در دیتابیس نمی شود. بنابراین دیتابیس وردپرس به مرور زمان با جدول‌های بی‌استفاده زیادی پر می‌شود. 

یکی از راه هایی که می‌توانید سرعت سایت وردپرس خود را افزایش داده و عملکرد سایت را بهبود دهید، بهینه سازی دیتابیس است. اگر مدتی است که از وردپرس استفاده کرده اید ، پس باید کاملاً در مورد پاک‌سازی فکر کنید.

 در واقع، دیتابیس شما ممکن است پر از موارد بی استفاده همچون پیش‌نویس‌ها، نظرات اسپم، جداول orphan (یتیم)، گزینه های orphan و revision ها باشد که باعث می شود سایت شما کند و ضعیف شود.

 شما باید این داده‌های غیر ضروری را پاک کنید تا حجم بانک اطلاعاتی شما کاهش یافته تا هنگام دسترسی، کارایی خود را بهبود بخشید. علاوه بر این ، فایل های بکاپ شما سریع‌تر و کوچک‌تر خواهد شد. 

افزونه بهینه‌سازی پیشرفته دیتابیس وردپرس یک افزونه ضروری است که پایگاه داده وردپرس شما را تمیز و بهینه می کند.

افزونه Advanced Database Cleaner
افزونه بهینه‌سازی پیشرفته دیتابیس 

با افزونه Database Cleaner چگونه می توانید دیتابیس را بهینه کرد؟

بهینه سازی دیتابیس به چه معناست؟ بهینه سازی پایگاه داده وردپرس فضای بدون استفاده جداول را بازیابی می کند، که باعث افزایش فضای ذخیره سازی و بهبود کارایی هنگام دسترسی به جداول می شود. به خصوص در سایت هایی که ترافیک زیادی دریافت می کنند یا محتوای زیادی دارند. 

پاک کردن دیتابیس به چه معناست؟ همانطور که از وردپرس استفاده می کنید پایگاه داده شما داده های زیادی مانند نظرات اسپم، نظرات حذف شده و … را جمع آوری میکند که این داده ها موجب کاهش سرعت سایت میشوند. اگر به دنبال افزونه پاکسازی وردپرس هستید افزونه Database Cleaner با تمیز کردن دیتابیس شامل حذف این داده های غیرضروری است. علاوه بر این فایل های پشتیبان از دیتابیس حجم کمتر و سرعت بیشتری خواهند داشت.

 ویرایش های وردپرس چیست و چگونه آنها را تمیز کنم؟ وردپرس رکوردی به نام بازبینی هر پیش نویس ذخیره شده یا به روز رسانی منتشر شده را ذخیره می کند. این سیستم به شما این امکان را می دهد که ببینید در هر پست و صفحه در طول زمان چه تغییراتی ایجاد شده است.

پیش نویس های وردپرس چیست و چگونه آنها را تمیز کنم؟

وردپرس به شما امکان می دهد یک پست یا یک صفحه را بدون نیاز به انتشار فوری آن ذخیره کنید. با گذشت زمان، می توانید چندین پیش نویس داشته باشید که هرگز منتشر نخواهید کرد و از این رو می توانید آنها را پاک کنید. برای پاک کردن این پیش نویس ها، می توانید از افزونه Advanced Database Cleaner استفاده کنید. 

نظرات در حال انتظار وردپرس چیست و چگونه آنها را پاک کنیم؟ نظرات معلق نظراتی هستند که توسط کاربران منتشر می شوند و قبل از نمایش در سایت شما منتظر تایید شما هستند. در برخی موارد، شما باید تمام این نظرات را پاک کنید. می‌توانید از افزونه Advanced Database CleaneR PRO برای پاک کردن این نظرات استفاده کنید

 نظرات سطل زباله وردپرس چیست و چگونه آنها را پاک کنیم؟ نظر سطل زباله در سایت شما قابل مشاهده نیست و باید برای همیشه حذف شود. می‌توانید از افزونه پاکسازی وردپرسDatabase Cleaner برای پاکسازی این نظرات از سطل زباله استفاده کنید 

نظرات اسپم وردپرس چیست و چگونه آنها را پاک کنیم؟ نظر هرزنامه وردپرس نظری است که شما (یا افزونه ای مانند Akismet) آن را به عنوان هرزنامه علامت گذاری کرده اید. می‌توانید از افزونه Advanced Database Cleaner برای پاکسازی این نظرات هرزنامه استفاده کنید.

متای نظرات بدون والد وردپرس چیست و چگونه آنها را پاک کنیم؟

فراداده نظرات اطلاعاتی است که شما در مورد هر نظر به بینندگان ارائه می دهید. در برخی موارد، برخی از اطلاعات فراداده نظر بدون والد می شود و به هیچ نظری تعلق ندارد. سپس آنها را “متای نظرات بدون والد” می نامند و باید پاک شوند زیرا مفید نیستند. 

متا پست های یتیم وردپرس چیست و چگونه آنها را پاک کنیم؟ فراداده پست اطلاعاتی است که در مورد هر پست در اختیار بینندگان قرار می دهید. این اطلاعات معمولاً شامل نویسنده پست، زمان نوشته شدن (یا ارسال) و نحوه طبقه‌بندی نویسنده آن پست خاص می‌شود. 

در برخی موارد، برخی از اطلاعات فراداده پست یتیم می شود و به هیچ پستی تعلق ندارد. سپس آنها را متا پست بدون والد می نامند و باید پاک شوند زیرا مفید نیستند.

مهترین ویژگی‌های افزونه Database Cleaner

  • پاکسازی استاندارد
  • مشاهده موارد پیش از بهینه سازی
  • بهینه سازی دیتابیس
  • زمان بندی بهینه سازی
  • مشاهده و پاکسازی وظایف cron
  • مشاهده و پاکسازی آپشن ها
  • پاکسازی گزینه های Orphan
  • مشاهده و پاکسازی جداول
  • پاکسازی وظایف کران Orphan
  • پاکسازی جداول Orphan

 

گردآوری: نایس کدرز

دیدگاه ها

کامنتی برای این پست وجود نداره

چند مطلب دیگه

آخرین مطالب

افزودن دیدگاه


ارسال
بیخیال
shakhe 1 shakhe 2