shkhe
افزونه افزایش سرعت سایت و کم کردن حجم سایت Asset CleanUp Pro ورژن 1.2.1.3 افزونه افزایش سرعت سایت و کم کردن حجم سایت Asset CleanUp Pro ورژن 1.2.1.3
adminPhoto

علی شفیعی

مدیرعامل

افزونه افزایش سرعت سایت و کم کردن حجم سایت Asset CleanUp Pro ورژن 1.2.1.3

اشتراک گذاری مطلب

افزونه افزایش سرعت سایت و کم کردن حجم سایت Asset CleanUp Pro ورژن 1.2.1.3

 افزونه Asset CleanUp Pro : از سری افزونه های که می تواند سرعت وب سایت شما را افزایش بدهد افزونه Asset CleanUp Pro می باشد.

 افزونه Asset CleanUp Pro در وب سایت شما معجزه ایجاد خواهد کرد. هر آن خطاها و مشکلاتی که سایر افزونه های مشابه از انجام آن عاجز بودند را برای شما برطرف خواهد کرد.

 این افزونه افزایش سرعت با امکاناتی که در اختیار شما قرار خواهد داد شما را قادر خواهد ساخت تا زمان بارگذاری سایت خود را به مراتب کمتر و کمتر کنید. همانطور که می دانید سرعت بارگذاری سایت یکی از مهم ترین رکن در یک سایت می باشد. 

پس این افزونه قدرتمند را یکبار برای همیشه در سایت خود نصب داشته باشید. از دیگر ویژگی مهم افزونه کم کردن حجم سایت و کم کردن درخواست از سمت سرور می باشد. 

Asset CleanUp یک افزونه بهینه سازی عملکرد است که به شما اجازه می دهد تا فایل هایی که به آنها نیازی ندارید را در سایت خود لغو بارگذاری کنید. 

نتیجه کار، کاهش تعداد درخواست های HTTP و بهینه سازی فرانت اند سایت شما و برگه های آن است. به محض راه اندازی کامل افزونه و انجام تنظیمات، سرعت بارگذاری برگه های سایت بهبود پیدا کرده و از این طریق تنها فایل های ضروری بارگذاری می شوند.

افزونه افزایش سرعت و بهینه سازی سایت assets clean up pro
افزونه wp asset cleanup pro 

امکاناتی که افزونه افزایش سرعت در اختیار شما قرار می دهد؟

جلوگیری از بارگیری فایل های بی مورد: با کمک افزونه کم کردن حجم سایت Asset CleanUp Pro در بخش هایی که نیاز به بارگذاری فایل هایی مانند CSS Stylesheets (.css) & JavaScript (.js) ندارید آن ها را در آن صفحه غیرفعال می کنید تا آن صفحه با سرعت بیشتری بارگذاری کند.

 مخفی کردن متاباکس ها در صفحات: ممکن است یک نوع پست داشته باشید که به عنوان عمومی علامت گذاری شده باشد، اما قابل جستجو نباشد، می خواهید لیست ها را پنهان کنید. می توانید جعبه های متا را برای این نوع پست های خاص مخفی کنید.

 خطی کردن فایل های حجیم: اگر فایل های حجیمی دارید که دارای سایز بیشتری هستند با استفاده از افزونه افزایش سرعت سایت Asset CleanUp Pro می توانید کدهای این فایل ها را بصورت خطی تبدیل کنید تا بارگذاری این فایل ها در کمترین زمان ممکن اتفاق بیفتد. 

مخفی کردن فایل های حساس وردپرس: با کمک افزونه Asset CleanUp Pro فایل های هسته وردپرس مانند ‘jquery’, ‘wp-embed’, ‘comment-reply’, ‘dashicons’ etc. را مخفی کنید تا هکرها موفق به تغییرات در این فایل های مهم نباشند. این فایل ها از مهم ترین فایل های وردپرس هستند.

 امکان استفاده آز مایشی از افزونه فقط برای مدیران: اگر در حال دیباگ کردن و حذف فایل های غیرضروری CSS و جاوااسکریپت بر روی سایت خود هستید. و فعلا نمی خواهید برای کل سایت اعمال شود.

 مدیریت عملکرد افزونه ها: افزونه ها را در آن صفحه ای که به آن نیاز ندارید به طور کلی غیرفعال کنید. تا سرعت بارگذاری آن صفحه بیشتر شود. با اینحال افزونه در سایر صفحات فعال بوده و عملکرد خود را بخوبی انجام می دهد.  

افزونه Asset CleanUp Pro چگونه کار می کند؟

فرض کنید برگه ای دارید که شامل 30 فایل بوده و اندازه کلی برگه 1.5 مگ می باشد. با استفاده از Asset CleanUp Pro میتوانید تعداد فایل ها را به 12 عدد کاهش دهید. با این کار اندازه کلی برگه نیز به 0.7 مگ کاهش می یابد که نتیجه آن صرف زمان کمتر برای دانلود فایل ها و در نتیجه بارگذاری سریعتر سایت است. اگر فایل های باقی مانده را نیز کوچک و ترکیب کنید، اندازه کلی برگه به کمتر از 0.5 مگ خواهد رسید. در نهایت، فایل های مذکور 3 برابر سریعتر بارگذاری شده و سرعت بارگذاری بهبود خواهد یافت. علاوه بر این موارد، کد HTML صفحه نیز جمع و جور تر شده و انجام دیباگ برای یک توسعه دهنده آسانتر خواهد بود.

افزونه Asset CleanUp Pro چه ویژگی هایی دارد؟

  • جلوگیری از فایل های CSS/JS بزرگ و بیهوده ای که باعث افزایش اندازه کلی برگه می شوند
  • قابلیت ترکیب و کوچک کردن فایل ها
  • بهبود عملکرد برگه و سرعت بارگذاری
  • کار اصلی این افزونه جلوگیری از بارگذاری فایل های غیرضروری
  • فایل ها از طریق AJAX بازیابی می شوند که آدرس برگه/پست را دریافت خواهند کرد و تمام اسکریپت ها و استایل های به صف شده را استخراج خواهند کرد.
  • وقتیکه در پیشخوان هستید و پست، برگه، پست تایپ سفارشی، دسته بندی یا taxonomy دلخواهی را ویرایش می کنید و به ندرت فایل های CSS/JS بارگذاری شده را از «Asset CleanUp: مدیریت CSS و جاوااسکریپت» مدیریت می کنید، میتوانید انتخاب کنید که با کلیک بر روی یک دکمه لیست مذکور دریافت شود. این کار باعث شلوغی کمتر و صرفه جویی در منابع می شود.
گردآوری: نایس کدرز

دیدگاه ها

کامنتی برای این پست وجود نداره

چند مطلب دیگه

آخرین مطالب

افزودن دیدگاه


ارسال
بیخیال
shakhe 1 shakhe 2