shkhe
نحوه ی سئو کردن ویدئو در آپارات نحوه ی سئو کردن ویدئو در آپارات
adminPhoto

علی شفیعی

مدیرعامل

نحوه ی سئو کردن ویدئو در آپارات

اشتراک گذاری مطلب

نحوه ی سئو کردن ویدئو در آپارات استفاده از آپارات رایگان است و بسیاری از افراد ترجیح می دهند به جای پرداخت هزینه برای هاست سایتشان از سرویس های اشتراک ویدئو استفاده کنند و لینک ویدئو آپارات را در سایتشان قرار دهند.

با توجه به آمار بالای مشاهده ویدئو در سایت آپارات می تونید بدون پرداخت هزینه ویدئو را در دسترس کاربران زیادی قرار دهید

به خصوص اگر سایت شما تازه تاسیس است و نمی توانید در کلمات کلیدی رنک بگیرید این شانس وجود دارد که ویدوهای شما رتبه بگیرند.

 سئو کردن ویدئو در آپارات
روش سئو اپارات

نکات مهم در سئوی ویدئو در آپارات

هنگام انتشار ویدئو در آپارات بعد از آپلود ویدئو باید لیست زیر را باید تکمیل کنید که معمولا کاربران برخی قسمت ها را خالی می گذارند

یا بدون رعایت نکات مهم آن ها را پر می کنند یا صرفا عنوان ویدئو را در تمام قسمت ها کپی می کنند اما دقت داشته باشید که رعایت این نکات به شما کمک می کند در نتایج اول در گوگل قرار بگیرید و شانس مشاهده ویدئو شما بسیار زیاد می شود.

همچنین آپارات اگر محتوای شما را به عنوان محتوای با کیفیت شناسایی کند به سایر مخاطبان هم پیشنهاد می دهد.

عنوان ویدیو

انتخاب عنوان تاثیر زیادی در جذب مخاطبان و افزایش کلیک دارد مهمترین نکات برای انتخاب عنوان شامل موارد زیر است:

 • عنوان باید شامل کلمات کلیدی باشد. کلمات کلیدی عباراتی است که کاربران با آن محتوای شما را جستجو می کنند به عنوان مثال اگر قصد دارید ویدئو آموزش طراحی سایت را را منتشر کنید ببنید کاربران با چه عباراتی ممکن است شما را جستجو کنند بهترین عبارات را در عنوان قرار دهید. برای این کار می توانید رقبا را هم بررسی کنید تا ببینید آن ها از چه کلماتی استفاه می کنند.
 • عنوان را مرتبط با محتوا و جذاب بنویسید؛ البته دقت کنید که زیاده روی نکنید و عنوانی که فقط جذاب باشد ولی مرتبط با محتوای ویدئو نباشد به ضرر شماست و باعث می شود کاربران ویدئو شما را ببندند چون با هدف آن ها سازگار نیست.
 • حداکثر می توانید از 80 کاراکتر استفاده کنید.
 • اگر ویدئو شما دارای چند قسمت است . به صورت سریالی منتشر می شود شماره قسمت را در انتهای هر عنوان قرار دهید مثلا به جای نوشتن قسمت اول – آموزش وردپرس ❌ بهتر است از آموزش آنلاین وردپرس – قسمت اول ✔️ استفاده کنید. در مورد استفاده از نام برند هم همبن طور است و نام برند را در انتهای عنوان قرار دهید.

پس به صورت خلاصه عنوان کوتاه، جذاب و شامل کلمه باشد.

توضیحات ویدیو

توضیحات ویدئو در نتایج گوگل هم نمایش داده می شود، در توضیحات ویدئو می توانید اطلاعاتی بیشتری درباره محتوای ویدئو ارائه دهید:

 • تعداد کاراکترهایی که می توانید برای توضیحات متا استفاده کنید 550 کاراکتر است، البته 120 کاراکتر اول در گوگل نمایش داده می شود.
 • می توانید لینک مرتبط با محصولات، مقالات، آدرس سایت یا شبکه های اجتماعی را در این توضیحات قرار دهید تا هم کاربران بهتر بتوانند با شما در ارتباط باشند و تاثیر مثبتی برای سئو سایت شما دارد.
 • توضیحات فرصت خوبی است تا علاوه بر استفاده از کلمات کلیدی از سایر عبارات مرتبط و مترادف های کلمات مرتبط استفاده کنید.
 • از توضیحات مرتبط با محتوای ویدئو استفاده کنید و توضیح دهید قرار است در ویدئو چه مطالبی گفته شود.
 • گاهی کاربران به جای نوشتن توضیحات فقط کلمات کلیدی را تکرار می کنند از تکرار کلمه کلیدی به جای نوشتن توضیحات جدا خودداری کنید و در بین توضیحات کلمات کلیدی را قرار دهید. بهتر است 2 یا 3 بار کلمات کلیدی را در متن تکرار کنید.
روش سئو کردن ویدیو در آپارات
نکاتی درباره ویدیو در آپارات

برچسب ها

برچسب ها همانند هشتک ها هستند که کمک می کنند محتوای شما بهتر دیده شوند اگر از یک برچسب مرتبط استفاده کنید شانس دیدن ویدئو شما با مشاهده برچسب هم بالا می رود.

 • دقت کنید که قبل از استفاده از برچسب ها اگر برچسب مورد نظر شما از قبل وجود دارد محتوای برچسب را مشاهده کنید تا ببینید در دسته مورد نظر چه ویدئوهایی قرار گرفته است.
 • برچسب ها باید مرتبط با محتوا و کلمات اصلی باشد
 • برای هر ویدئو بین 3 تا 5 برچسب برای هر ویدئو قرار دهید.
 • برچسب های انتخابی باید شامل با کلمه کلیدی استفاده شده در عنوان و توضیحات باشد
 • حتما از برچسب های فارسی استفاده کنید چرا که کاربران در نتایج فارسی شما را جستجو می کنند

دسته‌ بندی‌ ها

دسته بندی ها مانند برچسب ها اهمیت دارند، دسته بندی های آپارات به صورت پیش فرض دارای بخش های مختلف مانند گیم، ورزشی، طنز، آموزشی، تفریحی، موسیقی و… است. عنوان دسته بندی انتخابی هم اهمیت دارد مسلما کسی آموزش پایتون را در دسته آشپزی سرچ نمی کند.

 لیست‌ های پخش

لیست پخش شامل لیست هایی است که خودتان در کانالتان ایجاد کرده اید و به خصوص اگر محتوای سریالی دارید داشتن لیست های پخش در دسته بندی و مرتب کردن ویدئوها به کاربران کمک می کند و در صورتی که کاربران بخواهند سایر قسمت ها را مشاهده کنند دسترسی برایشان آسانتر می شود.

نکته: امکان ارسال کامنت و دیدگاه را برای ویدئو فعال کنید و درصورتی که کاربران برای شما نظر ثبت کنند بلافاصله جواب دهید.

نکته: حتما برای ویدئو از کاور تصویر جذاب استفاده کنید تا کاربران ترغیب شود بر روی ویدئو شما کلیک کنند.

گردآوری: نایس کدرز

دیدگاه ها

کامنتی برای این پست وجود نداره

چند مطلب دیگه

آخرین مطالب

افزودن دیدگاه


ارسال
بیخیال
shakhe 1 shakhe 2