shkhe
افزونه Automator | یکپارچه سازی افزونه های وردپرس نسخه 4.1.0 افزونه Automator | یکپارچه سازی افزونه های وردپرس نسخه 4.1.0
adminPhoto

علی شفیعی

مدیرعامل

افزونه Automator | یکپارچه سازی افزونه های وردپرس نسخه 4.1.0

اشتراک گذاری مطلب

افزونه Automator | یکپارچه سازی افزونه های وردپرس نسخه 4.1.0

یکپارچه سازی افزونه های وردپرس : هرکسی که از وردپرس برای ساخت وب‌سایت خودش استفاده کرده است می‌داند استفاده از افزونه‌ها و برنامه‌های زیادی که هیچ ارتباطی بین‌شان وجود ندارد چقدر میتواند مشکل‌ساز باشد.

 با افزونه اتوماتور میتوانید از افزونه‌های فعلی، وب‌سایت‌های ارائه دهنده خدمات حرفه‌ای و یا حتی برنامه‌های مختلف وب برای ساخت وب‌سایتی قدرت‌مند استفاده کنید و البته همه این فعالیت‌ها کاملا اتوماتیک انجام میشود! 

شما می‌تونید دقیقا کنترل کنید که با ارسال هر فرم، ثبت‌نام کاربر جدید، خرید محصول و یا هرچیز دیگری چه اتفاقی در سایت رخ بدهد. برای راه‌اندازی اتوماسیون سایت خود تنها به 5 دقیقه زمان نیاز دارید. 

وردپرس امکانات بسیار زیادی در اختیار کاربران قرار می دهد، با توجه به نیاز و با نصب افزونه وردپرس و قالب‌های مختلف امکانات بیشتری را در سایت خود به وجود می‌آوریم ولی هیچ ارتباطی میان این ویژگی‌های مختلف در سایت شما وجود ندارد.

 پلاگین Automator نه تنها این اتصال را بین افزونه‌ها و هسته وردپرس برقرار می‌کند بلکه می‌تواند با سرویس‌ها و برنامه‌های مختلف وب نیز ادغام شود.

افزونه Automator
یکپارچه سازی افزونه های وردپرس

افزونه اتوماتور چگونه کار می‌کند؟

افزونه Automator این امکان را فراهم می کند تا به طور خودکار تمام گردش کارها و تجربیات کاربر را که در سایت وردپرس شما اتفاق می افتد مدیریت کنید.

 بدون نیاز به کدنویسی مطلق، می توانید “دستور العمل هایی” ایجاد کنید که به یک فعالیت در سایت شما (یا مجموعه ای از فعالیت ها) اجازه می دهد فعالیت های دیگر را آغاز کند.

 به عبارت دیگر، اگر یک اتفاق در وردپرس بیفتد، اتوماتور می‌تواند اتفاق دیگری را رقم بزند. فرض کنید یک سایت آموزشی دارید و قصد دارید در صورتی که کاربر دوره‌ای را به اتمام برساند.

 و در انتهای دوره فرم نظرخواهی را پر می‌کند، به صورت خودکار امتیاز مشخصی به کاربر اعطا شود. همچنین سایت شما از یک سیستم رده‌بندی کاربران مثل درس‌خوان، شب امتحانی و تنبل پشتیبانی می‌کند. 

و این رده‌ها طبق امتیاز کاربران محاسبه می‌شوند. به همین ترتیب کاربر پس از آزمون به رده‌ی درس‌خوان می‌رسد. مثال ذکر شده سرشار از شرط‌های مختلف در افزونه‌های متفاوت است. 

در گام نخست نیاز است سه افزونه‌ی LearnDash، Forminator، MyCred در سایت شما اطلاعات متفاوتی دریافت کنند. سپس اطلاعات دریافتی از فیلترها و شرط‌های درون افزونه عبور کند.

 تا اینجا همه چیز عادی است ولی اطلاعات آزمون لرن‌دش چگونه می‌توانند تغییری در نمایه‌ی meCred کاربر ایجاد کند؟ اینجا است که افزونه اتوماتور وارد عمل می‌شود و اطلاعات را از افزونه‌‌ای دریافت می‌کند و در افزونه‌ی دیگر جایگذاری می‌کند. اتوماتور زبان مشترک افزونه‌های وردپرس شما است.

افزونه Automator مناسب چه افرادی است؟

اگر به لیست ادغام‌های اتوماتور نگاهی انداخته باشید به وضوح متوجه می‌شوید که بخش عمده‌ی این افزونه‌ها مربوط به آموزش آنلاین و برگزاری سمینارها هستند.

 افزونه اتوماتور به شما کمک می‌کند وردپرس را به یک سایت آموزشی تمام و کمال تبدیل کنید به نوعی که تمام نیازهای شما پاسخ داده شود. کسب‌وکارهایی که بر پایه حق عضویت ارائه می‌شوند نظیر موزه‌ها، سایت‌های اشتراک فیلم و موسیقی نیز می‌توانند با استفاده از این افزونه عملکرد کامل‌تری را به کاربران خود ارائه دهند.

 به عنوان مثال، در زمان ثبت ثبت‌نام کاربر سطح اشتراک به خصوص، کاربر عضو یک دوره‌ی آموزشی می‌شود و ایمیلی حاوی اطلاعات اشتراک برای او فرستاده می‌شود. هر کسب و کاری که به اتوماسیون گردش کار اضافی نیاز دارد می‌تواند راهی برای استفاده از این افزونه پیدا کند. 

تعداد دستورالعمل‌هایی که می‌توانید استفاده کنید بی‌شمار است. می‌توانید از ترکیبی از ماشه‌ها به همراه ترکیبی از اقدام‌ها استفاده کنید.

 مشاغلی که هر نوع خدمات یا محصولی را ارائه می دهند می‌توانند از افزونه Automator بهره‌مند شوند. به طور معمول، هنگامی که یک کاربر از یک فروشگاه آنلاین بازدید می‌کند، مالکان می‌خواهند کاربر را برای انجام یک عمل دیگر راهنمایی کنند. 

و یا بخاطر بازدید از کالای خاص ایمیل‌های تبلیغاتی کالای مشابه برای او فرستاده شود. این افزونه به راحتی بسیاری از آن اقدامات را خودکار می‌کند.

ویژگی‌های افزونه اتوماتور

ادغام افزونه‌ها همان طور که اشاره شد و در قسمت پیش‌نمایش می‌توانید با جزئیات کامل مشاهده کنید. اتوماتور از ادغام چه افزونه‌هایی به صورت پیش‌فرض پشتیبانی می‌کند و این ادغام‌ها دقیقا چه نتیجه‌ای را در پی خواهند داشت. به عنوان مثال شما می‌توانید یک محصول ووکامرس سفارش دهید و در صورتی که تمایل به دریافت آموزش کار با محصول داشته باشید، در یک گروه یک دوره آموزشی LMS عضو شوید. 

ادغام با سرویس‌ها مختلف افزونه اتوماتور به می‌تواند با شبکه‌های اجتماعی نظیر اینستگرام تجاری، صفحه فیسبوک و همچنین توییتر شما متصل شود و اقدامات متفاوتی را به این شکل رقم بزند. همچنین با اتصال وب‌سایت به وبینارهای زوم، می‌تواننید کاربران خود را در خارج از محیط وردپرس نیز مدیریت کنید. فرض کنید کلاس‌های آنلاین خود را در پلتفرم زوم برگزار می‌کنید. به جای استفاده از روش‌های قدیمی می‌توانید پنل آموزشی را به زوم متصل کنید.

 ادغام بیش از یک سایت تا اینجا دیدیم که افزونه Automator بسیار پیشرفته‌ است ولی این افزونه می‌تواند حتی بیش از این هم همه چیز را آسان کند. شما می‌توانید کاری را در سایت الف انجام دهید و نتیجه آن کار در سایت ب اعمال شود!

 بدون نیاز به کدنویسی این افزونه با وجود این‌که حجم عظیمی کار انجام می‌دهد و می‌تواند سایت مثل یک وب‌سایت شخصی‌سازی شده، یکپارچه کند، به هیچ نوع دانش برنامه‌نویسی و نوشتن کد نیاز ندارد.

گردآوری: نایس کدرز

دیدگاه ها

کامنتی برای این پست وجود نداره

چند مطلب دیگه

آخرین مطالب

افزودن دیدگاه


ارسال
بیخیال
shakhe 1 shakhe 2